It looks like you're trying to visit our USA store, would you like to go to our UK store?

Günlük Kullanımda Erkek Spor Ayakkabı

Yazar mehmet 25/09/2018 0 Yorumlar


Erkek Spor ayakkabı, diğer topuklu ayakkabı ve türevlerine göre fazladan rahatlık sağladığı için çok tercih edilen bir üründür. Uzun süreli ayakta kalmayı kolaylaştıran, ayağı ve bileği yormayan spor ayakkabıları sağlık açısından da bizlere yardımcı olmaktadır. 
Yine de bazı noktalarda spor ayakkabılarında dikkat edilmesi gereken özellikler vardır, ortopedik yapısı olan ayakkabıların kullanımı önem arz etmektedir. Günlük kullanımda giyeceğiniz ayakkabının hafif ve yumuşak olması gerekmektedir. Erkek Spor ayakkabınızın ön tarafı künt dediğimiz şekilde olmalı ve sivri yapıda olmaması gerekmektedir. Yerden yüksekliği ve topuk yüksekliği 2 ve 5 cm aralığında olmalıdır. 
Günlük kullanımda giyeceğimiz spor ayakkabının taban kısmı zeminden gelecek olan darbeleri engelleyecek kalınlıkta olmalıdır.  Aynı zamanda yürürken ayağımızın aldığı kıvrımlı şekilli aksatmayacak esneklikte olmalıdır. Giyeceğiniz ayakkabı ayağınızın doğal hareketlerine uyumlu olmalıdır. Alacağınız spor ayakkabının hava geçirgenliği ve terletme yapmayan malzemelerden üretildiğine emin olun. 
Chekich ayakkabı, erkek spor ayakkabıları gibi ılık suda ve çamaşır makinesinde yıkanabilir olması, hijyen açısından sıkıntı çekmemenizi sağlar. Bakteri ve kokunun oluşmaması için ayakakbınızı belirli periyotlarla yıkamaya özen göstermelisiniz...

ERKEK SPOR AYAKKABI BAKIMI 
Ayaklarımızın içinde uzun saatler kaldığı ayakkabılar bakterilerin oluşması için en müsait ortamdır. Özellikle de yaz aylarında terlemenin arttığı zamanlarda, saatlerçe ayakkabının içinde kalan ayaklar için terleme kaçınılmazdır.
Yaz aylarında spor ayakkabının içine çorap giymemekte terlemeyi arttırdığı gibi oluşacak bakterilerle ayağın birebir temas halinde olmasına neden olacaktır. Ayrıca ayaklarınıza ilaç, krem tarzı maddeler sürdüğünüzde ayakkabı giyilmemelidir. 
Ayakkabının sağlıklı yapısını bozmamak için spor ayakkabılarınızı asla güneşin altında ve ısı kaynağına yakın konumda bırakmayın. Ayakkabı giymeden önce sonrasında muntazam olarak ayaklarınızı yıkamaya çalışın. 
Eğer ayakkabınızın kalıbı bozulmadan uzun süre kullanmak istiyorsanız, bir gün aralıklarla ayakkabıyı dinlendirin.  Böylelikle ayakkabınızın içinde oluşacak nem giderilmiş olur. Ayağınızın anatomisini bozmayan anatomik tabanlı ayakkabı kullandığınız taktirde gereken rahatlığı ayağınıza sağlamış olacaksınız. 
Bakımı ve temizliği kolay olan Chekich ayakkabı, erkek spor ayakkabılarını seçerken, ayak numaranızı bildiğinizden emin olmalısınız.  Ayakkabının içindeki parmaklarınız iki taraftan sıkışmamalı, spor ayakkabının içinde ayağınız ileri geri hareket etmemelidir...

Yorum Yaz