It looks like you're trying to visit our USA store, would you like to go to our UK store?

Erkek Spor Ayakkabı Seçiminde Altın Kurallar

Yazar mehmet 25/09/2018 0 Yorumlar

Mutlaka her birimizin bir tane bile olsa erkek spor ayakkabısı mevcuttur.  Kadınlarda bu sayı daha fazla olurken, erkeklerde aynı şekilde kullanım rahatlığını nedeniyle spor ayakkabıyı terci etmekte. 

Spor ayakkabı edinirken sadece görüntüsüne aldarak almak yapılacak en büyük hatadan biridir.  Çok tercih edilen tasarım ve canlı modeller illa ki dikkatinizi cezbedebilir, ancak ayakkabı seçimizi ilk önce ihyitacınızı göz önünde bulundurarak almalısınız. 
Ayak numaranıza ve yapısına uygun olmayan ayakkabılar seçtiğiniz de rahatsız olmakla birlikte sakatlık durumlarıyla da karşılaşabileceğinizi unutmamalısınız. 
Spor ayakkabı seçerken özellikle ayak yapınızı ve yere basış şeklinizi iyi bilmeniz gerekmektedir. Chekich bayan ve erkek ayakkabıları ayağınızı kavrayan yapılarıyla, her ayak tipine uygun şekilde üretilmektedir. Seçeceğiniz ayakkabının ayak numarasına dikkat etmeyi unutmayın. Aksi taktirde küçük yada büyük gelen ayakkabınız içindeki ayağınız darbelere açık şekilde yerden alacağı gücü eşit dağılımla tüm vücudunuza iletmekte zorlanacaktır...

YENİ ALINAN ERKEK SPOR AYAKKABI DA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
Spor denildiğinde akla bir çok dal ve alan gelmektedir. Futbol, Basketbol, Badminton, Koşu, Fitness gibi bir çok türü mevcut.  Sporun bir çok branşı olmasına rağmen kullanılan ekipmanların bazıları benzerlik gösterebilmektedir. 
Spor ekipmanlarından olmazsa olmaz olan mutlaka erkek spor ayakkabılarıdır.  Harekette kolaylık sağlayan, sıçrama ve zıplamayı kolaştıran silikon tabanlı ayakkabıların üretimi spor yapmaya müsait olacak şekilde imal edilmektedir. 
Erkek Spor ayakkabıları genel olarak iki ana kısımdan oluşur. Bu iki ana kısım saya  ve tabandır. Saya; ayakkabının taban haricinde geriye kalan kısmıdır, parçaların birbirine yapıştırılarak yada dikilerek bir araya getirilmesinden oluşur. 
Taban; ayakkabının yere temas eden alt kısmıdır.  Poliüretan, kösele, neolit, kaucuk gibi maddelerden oluşur.  Sayanın alt kısmına yapıştırılarak veyahut dikilerek ayakkabıyı meydana getirir. 
Spor yaparken asıl noktalardan birisi dengeyi koruyabilmektir. Dengeyi sağlayabilmek için gereken ise yere sağlam basabilmektir. İster bayan, ister erkek spor ayakkabısı olsun bir spor ayakkabısında aranacak özellik tabanlarının esnek ve dayanıklı olmasıdır. Spor anında kullanmanın dışında günlük kullanımlar için tavsiye edilen Chekich ayakkabıları şık görünümleriyle gündelik giymeye uygundur...

SPOR SALONUNDA TERCİH EDİLEN AYAKKABILAR
Spor salonlarında kullanımı en ideal olan erkek spor ayakkabıları hakkında bilgi edinmek ister misiniz?  Spor salonu dendiğinde akla ilk gelen ahşap zemin ve türevleri olan kaplama zeminler gelir. Bu tarz zeminlerde Basketbol, Voleybol, masa tenisi tarzı spor dalları icra edilmektedir. Kaygan bir zemin olması nedeniyle de giyilen ayakkabının bu tarz zeminlerde tabanın iyi tutması ve kaymaması gerekir. Zemini iyi kavrayacak ayakkabının tabanı fazladan girintili çıkıntılı olmayan, düz ayakkabılar gerekmektedir. 
Bu tarz spor branşları için özel üretim yapan ayakkabı firmaları tabanları kaucuktan oluşan maddeler kullanmaktadırlar. Kaucuk maliyet açısından pahalı olmasına rağmen kaymaya dirençli, yüksek aşınmaya dayanıklı, kimyasallara karşı mukavemeti olan üstün özellikli bir taban türüdür. 
Spor salonlarında genellikle tercih edilende kaucuk tabanlı, teri tutmayan, ayakların nefes almasını sağlayan modeller önceliklidir.  Ayakların sağlığı için terleme sonrası koku yapmayan antibakteriyel nitelikli ürünlerin seçilmesinde fayda vardır. 
Salon haricinde giyimi rahat Chekich erkek ayakkabıları da aklınızda olması gereken alternatifler arasındadır...

Yorum Yaz