It looks like you're trying to visit our USA store, would you like to go to our UK store?

Erkek Spor Ayakkabı Tercihi

Yazar mehmet 25/09/2018 0 Yorumlar


Doktor ve uzmanların sağlıklı yaşam, sağlıklı vücut anlayışı için önerdikleri dengeli ve organik beslenmenin yanı sıra günlük olarak yapılacak spordur.  Tekbolojinin hayatı kolaylaştırdığı gibi insanları giderek tembelleştirdiği de bilinmektedir.  Beden gücü kullanmadan, masa başında saatlerce hareket etmeden oturmak kilo artışlarına ve kaslara zarar vermektedir. 
İş hayatının temposuna günde en az 45 dakikalık bir spor aktivitesi eklemek, gün içindeki hareketsiz geçirdiğiniz saatlerin etkisini ortadan kaldırmaya yetecektir. Yapacağımız spora ve ayak tipine uygun olarak 'gel' ve 'air' yastıkçıları bulunan ayakkabı modellerini tercih ederek ayağa gelen basıncı eşit şekilde dağıtabilirsiniz. 
Parmak ucunun etkileşimin fazla olduğu Tenis gibi spor branşlarında ayak ucunda desteği olan erkek spor ayakkabılırını seçmek en doğrusudur.  Basketbol da daha çok sıçrama tarzı hareketler yapıldığı için topuk ve ayak tabanında ekstra destekli spor ayakkabıları seçmek akıllıca bir karardır. 
Uzun doğa yürüyüşlerinde kullanılacak ayakkabıların esnek, tabanı ayağan maruz kalacağı şoku absorbe eden kavrayışı iyi olmalıdır. Eğer spor dışında kullanılmak istenen bir spor ayakkabı tercih edilecek ise görünümü ve rahatlığı onaylı olan Chekich bayan, erkek spor ayakkabılarını düşünmelisiniz...

ERKEK SPOR AYAKKABI NE ZAMAN ALINMALI 
Vücudun bütün yükünü taşıyan ayaklar, günün yogunluğunu ve temposunu tek başına yüklenmektedir.  Ayaklarımızın konforo ve sağlığı için en doğru hareket ona yardımcı bir unsur olan spor ayakkabıları giymektir. 
Erkek Spor ayakkabısı alırken yapılacak hatalardan birisi ise gün boyu etrafta koşturan ayakların şiş ve yorgunken ayakkabı seçmektir. Sizi yanlışa sevk ettiği gibi doğru ayakkabıyı almanıza da engel olduğu için sonrasında bol gelmesi muhtemeldir.
Ayakta yürüme güçlüğü, kemik eğriliği, şekil bozukluğu gibi negatif durumlarla karşılaşmamak için ayak yapınıza uygun modeli deneyerek bulmalısınız.  Denediğiniz ayakkabıyı hemen çıkarmak yerine bir kaç dakika giyip yürüme ve sıçrama hareketleri yapmanız faydanıza olacaktır.
Ayak durumu ve vücut ağırlığıyla doğru orantılı olan ayakkabı tercihi, akşam saatlerinde vücut ağırlı sayesinde ayağın en doğru formu aldığı saatlerde yapılmalıdır. Yaz aylarında ayakta kalma süresi ikiye katlandığı ve havanın sıcak olması doğru ayakkabıyı seçerken yanılmanıza sebep olabilir.  Yazın canlı ve dinamik renkleriyle modaya uygun, şık spor ayakkabıları gönlüzü çelebilir.  Görüntüye ek olarak ayakkabının doğal malzemelerden yapılmış, hava geçirgenliği üst seviye de olan ayakkabılar almaya özen gösterin. Yaptığınız seçimden mutlu olmak istiyorsanız, özellkle erkek spor ayakkabılarda Chekich ayakkabık modellerini seçerek gün içinde ayaklarınızın konforlu olmasını sağlayabilirsiniz....

Yorum Yaz